Wspomnienie Jana Dwornika w rocznicę śmierci

Dziś mija 4. rocznica śmierci Jana Dwornika, niezwykłego człowieka oraz wyjątkowego trenera piłki nożnej w klubie MKS „Pogoń” Góra

Jan Dwornik ur. się 6 kwietnia 1954 r. Był absolwentem górowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Z MKS „Pogoń” – jak wspominał związany był od 10 roku życia. Wtedy to bowiem na pierwszy trening przyprowadził go śp. Antoni Nasiadko, nauczyciel wychowania fizycznego. Zawodnikiem tego klubu był w latach 1965 – 1973. Następnie przez 7 lat kontynuował karierę sportową w takich klubach jak: drugoligowy „Zastal” Zielona Góra, pierwszoligowy „Lech” Poznań (1974-1976), potem były trzecioligowa”Polonia” Leszno i drugoligowy „Stoczniowiec” Gdańsk.

W 1982 r. powrócił do Góry i został zatrudniony jako Inspektor ds. Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy. Od tej chwili na dobre zaczęła się Jego praca w MKS Pogoń, nie tylko jako zawodnika, ale także jako działacza i trenera. W 1986 – 1991 był dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze do czasu jego reorganizacji. Później pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń”Góra, a w ostatnich latach swojego życia związany był zawodowo z Ośrodkiem Kultury Fizycznej w Górze.

Lubiany przez młodzież, potrafił znaleźć z nimi wspólny język, a pasja do piłki nożnej to było całe jego życie